Ειδήσεις και News για Showbiz-gossip, Σειρές, Media & μουσική

ΚΛΕΙΣΙΜΟ
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Χρυσό μετάλλιο η Νικολαΐδου στο Παγκόσμιο U23

Η Κατερίνα Νικολαΐδου αναδείχθηκε παγκόσμια πρωταθλήτρια στο σκιφ ελαφρών βαρών στο παγκόσμιο πρωτάθλημα U23 στο Λιντζ.

Η Κατερίνα Νικολαΐδου αναδείχθηκε παγκόσμια πρωταθλήτρια στο σκιφ ελαφρών βαρών στο παγκόσμιο πρωτάθλημα U23 στο Λιντζ.\r\n\r\nΜετά το χρυσό μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ανδρών-γυναικών στη Σεβίλλη, ήρθε και η παγκόσμια νίκη στο παγκόσμιο πρωτάθλημα για αθλητές και αθλήτριες κάτω των 23 ετών για την Κατερίνα Νικολαΐδου.\r\n\r\nΗ 20άχρονη πρωταθλήτρια τερμάτισε πρώτη στο σκιφ ελαφρών βαρών, συνεχίζοντας τις μεγάλες επιτυχίες της ίδιας και της ελληνικής κωπηλασίας αυτό το καλοκαίρι.\r\n\r\nΗ Νικολαΐδου πέτυχε χρόνο επτά λεπτά και 58.12 δευτερόλεπτα στο Λιντζ, δίχως να χάσει το προβάδισμα σε κανένα σημείο του τελικού. Στο βάθρο την πλαισίωσαν η λευκορωσίδα, Αλένα Κριβασεγιένκα και η γιαπωνέζα, Αγιάμι Ολσι.\r\n\r\nΣτον τελικό της δίκωπου άνευ, ο Κωνσταντίνος Χρηστομάνος και ο Αλέξανδρος Δαφνής κατετάγησαν στην πέμπτη θέση, περίπου πέντε δευτερόλεπτα μακριά από το χάλκινο μετάλλιο.\r\n\r\nΠηγή: www.sport.gr

Ακολουθήστε το Alterinfo στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι όλα τα τελευταία νέα!