Ειδήσεις και News για Showbiz-gossip, Σειρές, Media & μουσική

ΚΛΕΙΣΙΜΟ
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ματς – θρίλερ και πρόκριση για Ρεάλ και Ντόρτμουντ

Στην ημιτελική φάση του Champions League προκρίθηκαν η Ρεάλ Μαδρίτης και η Μπορούσια Ντόρτμουντ μετά από συγκλονιστικούς σε διακύμανση αγώνες που διεξήχθησαν χθες στο πλαίσιο των προημιτελικών της διοργάνωσης.

Στην ημιτελική φάση του Champions League προκρίθηκαν η Ρεάλ Μαδρίτης και η Μπορούσια Ντόρτμουντ μετά από συγκλονιστικούς σε διακύμανση αγώνες που διεξήχθησαν χθες στο πλαίσιο των προημιτελικών της διοργάνωσης.\r\n\r\nΣτην Κων/πολη, η Ρεάλ Μαδρίτης ξεκίνησε το ματς κόντρα στην Γαλατάσαραϊ γνωρίζοντας ότι με το 3-0 του πρώτου παιχνιδιού η πρόκριση ήταν στο… τσεπάκι της. Η αποστολή των μερέγκες έγινε ακόμη ευκολότερη όταν ο Κριστιάνο Ρονάλντο άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό μετά από γύρισμα του Κεντίρα.\r\n

Έλα στη WIND & κέρδισε!

\r\nΣτο 57ο λεπτό, ο στάρ της Βασίλισσας της Ευρώπης έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 0-2, ενώ ένα λεπτό αργότερα οι Τούρκοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Έμπουε να εκμεταλλεύεται γύρισμα του Σνάιντερ.\r\n\r\nΟ Ολλανδός μέσος της Γαλατάσαραϊ έφερε την ανατροπή με δικό του γκολ στο 71′ ενώ το γήπεδο σείστηκε ένα λεπτό αργότερα όταν ο Ντρογκμπά έκανε το 3-1 κάνοντας πολύ δύσκολη την ζωή των Μαδριλένων.\r\n\r\nΤελικά, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων η Ρεάλ μείωσε εκ νέου με τον Ρονάλντο σε 3-2, με τον Πορτογάλο να φθάσει συνολικά τα 11 σε 10 παιχνίδια στο φετινό Champions League.\r\n\r\nΘρίλερ από αυτά που γράφουν ιστορία εκτυλίχθηκε στο Βεστφάλεν του Ντόρτμουντ, εκεί που η Μπορούσια πέτυχε δυο τέρματα στις καθυστερήσεις και ανέτρεψε το 1-2, παίρνοντας την πρόκριση για τα ημιτελικά.\r\n\r\nΟ Ρόις και ο Σαντάνα σκόραραν εις διπλούν στις καθυστερήσεις, την ώρα που η Μάλαγα ήταν έτοιμη να πανηγυρίσει μια μεγάλη πρόκριση. Άλλωστε, στο 83ο λεπτό ο Ελιζέου είχε σημειώσει το 1-2 στην αντεπίθεση δίνοντας πολύ μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του.\r\n\r\nΑξίζει, πάντως να σημειωθεί ότι τόσο το γκολ του Ελιζέου όσο και αυτό του Σαντάνα στο τέλος ήταν οφ σάιντ που δεν καταλογίστηκαν.

Ακολουθήστε το Alterinfo στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι όλα τα τελευταία νέα!