Ειδήσεις και News για Showbiz-gossip, Σειρές, Media & μουσική

ΚΛΕΙΣΙΜΟ
ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Βόλεϊ: Ο Παναθηναϊκός υποβιβάστηκε στην Α2

Μαύρη σελίδα στην ιστορία της ομάδας βόλεϊ ανδρών του Παναθηναϊκού. Η ήττα από τη Νίκη Αιγινίου (3-2) είχε συνέπεια τον υποβιβασμό της ομάδας στην Α2 κατηγορία, για πρώτη φορά στην ιστορία της!

Μαύρη σελίδα στην ιστορία της ομάδας βόλεϊ ανδρών του Παναθηναϊκού. Η ήττα από τη Νίκη Αιγινίου (3-2) είχε συνέπεια τον υποβιβασμό της ομάδας στην Α2 κατηγορία, για πρώτη φορά στην ιστορία της! \r\nΟ Παναθηναϊκός ήθελε νίκη με «καθαρό σκορ» (3-0 ή 3-1), ώστε να διατηρήσει τις ελπίδες του για παραμονή στην Α1. Οι Πράσινοι προηγήθηκαν με 2-1 στα σετ και 24-22 στο τέταρτο, έχοντας μία εξαιρετική ευκαιρία να φτάσουν τη νίκη, με το σκορ που ήθελαν.\r\n\r\nΚάνε νέα σύνδεση χωρίς να αλλάξεις αριθμό και κέρδισε!\r\nΌμως,  δεν τα κατάφεραν η Νίκη Αιγινίου,  ανέτρεψε το σκορ και πήρε το σετ ισοφαρίζοντας. Ο Παναθηναϊκός με το 2-2 ήταν ήδη στην Α2. Ετσι, το πέμπτο σετ είχε διαδικαστική σημασία και η ομάδα του Αιγινίου επικράτησε 15-8.\r\n\r\nΤα σετ: 16-25, 25-19, 25-23, 25-27, 8-15\r\n\r\nΠαναθηναϊκός: Γουόλκερ 19 (17/45, 2 άσοι, 48% υπ.), Ιωάννου 15 (14/32, 1 άσος), Πρωτοψάλτης 13 (10/28, 1 μπλοκ, 2 άσοι, 83% υπ.), Βόγκελ 14 (10/19, 4 μπλοκ), Λιβαθηνός 1 (1/1), Στίγγας 13 (10/16, 3 μπλοκ) / Ζήσης (λ.- 74% υπ. – 52% άριστες) / Λιόντας, Μανιόπουλος, Μαδούρας, Βολουδάκης.\r\n\r\nΝίκη Αιγινίου: Παπαδημητρίου 9 (9/26, 64% υπ.), Μακλάχλιν 21 (17/36, 3 μπλοκ, 1 άσος, 56% υπ.), Γάτσης 7 (3/8, 2 μπλοκ, 2 άσοι), Ντάμποβιτς 7 (1/4, 5 μπλοκ, 1 άσσος), Γκεοργκίερφ 16 (11/33, 3 μπλοκ, 2 άσοι), Ποτολίδης 7 (2/7, 5 μπλοκ) / Εφραιμίδης (λ. – 56% υπ., 56% άριστες), Γεωργόπουλος Β. 4 (4/10), Αναστασιάδης, Γκορίδης 1 (1 μπλοκ), Παράσογλου.\r\n\r\nΗ βαθμολογία στα πλέι- αουτ:\r\n\r\nΝίκη Αιγινίου 32\r\nΗρακλής       26\r\nΠαναθηναϊκός 22\r\n\r\nΣύμφωνα με το πρόγραμμα, απομένουν δύο ακόμα ματς, Νίκη Αιγινίου-Ηρακλής και Ηρακλής-Παναθηναϊκός, αλλά δεν θα διεξαχθούν αφού όλα πλέον έχουν κριθεί.

Ακολουθήστε το Alterinfo στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι όλα τα τελευταία νέα!